Drobne torbiele kostne kości nadgarstka
Witam dziś odebrałam wynik rtg w opisie" drobne torbieliki kostne kości nadgarstka" co to znaczy dodam że ręka bardzo mnie boli jest spuchnięta i często w nocy czerwona tak jakby z gorączki. Dziękuje

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Jest to najpewniej torbiel galaretowata zwana ganglionem. Opisywane przez Panią objawy odpowiadaję tej jednostce chorobowej. Leczenie może polegać na ucisku zmiany, punkcji i odessaniu zawartości za pomocą igły, bądź usunięciu operacyjnym.