Drobny strzępek błony śluzowej z naciekiem zapalnym w wyniku badania histopatologicznego

Prosze o wytlumaczenie wyniku hist-pat brodawczak lewy fałd głosowy: "BArdzo drobny strzępek błony śluzowej z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych. W jego sąsiedztwie kilka drobnych płatow nabłonka płaskiego z zaawansowanymi zmianami termicznymi i cechami dysplazji małego stopnia."
Aleksander Ropielewski

Oznacz on usuięcie fragmentu tkanki zapalnej, która zawierała komórki pobudzone zapalnie oraz atypowe. Atypia może wynikać z procesu zapalnego oraz zmian nowotworowych. Z podanego opisu należy podejrzewać tło zapalne.