Jak interpretować wynik badania histopatologicznego u osoby przed wizyta u lekarza?

Chciałabym przed wizytą u lekarza dowiedzieć się co oznacza wynik badania histopatologicznego po pobraniu wycinków podczas gastroskopii. Treść wyników: wycinki z okolicy linii Z - "w wycinkach widoczne fragm. błony śluz. częściowo pokryte nabłonkiem paraepidermalnym pod ktorym widoczne są rozrośnięte i pobudzone grudki chłonne,częściowo zawierające utkanie gruczołowe typu wpustowego z cechami hiperplazji i naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych/ /. Metaplazji jelitowej ani dysplazji nie stwierdzono. Wycinki z okolicy trzonu żołądka - Fragmenty błony śluzowej trzonu żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych / /. Bardzo proszę o informację czy ten wynik to coś niepokojącego? Z góry bardzo dziękuję
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ten wynik świadczy najprawdopodobniej o zapaleniu błony śluzowej żołądka. Zawsze powinien być oceniany w kontekście sytuacji klinicznej Pacjenta, dlatego powinna Pani zgłosić się na kontrolę do lekarza prowadzącego w celu prawidłowej interpretacji.