Drżenie łydek a uszkodzenie neurogenne

Witam.W zapisie spoczynkowym z mięśnia trójgłowego łydki lewego bez cech odnerwienia, rejestrowano pojedynczy potencjał jednostki ruchowej o charakterze neurogennym,zapis wysiłkowy miernie zubożony-pośredni.Wynik przemawia za nieznacznym uszkodzeniem neurogennym. kinaza fosokreatynowa 87 dla wartości 29-168. z2013 roku Do tej pory mam drżenie łydek co to jest za paskudztwo.Z góry dziękuje

Aleksander Ropielewski

Na podstawie samego wyniku EMG nie można powiedzieć jednoznacznie na jaką chorobę Pani cierpi. Może ono wynikać np. z mechanicznego uszkodzenia nerwu lub mononeuropatii obwodowej. Proszę skontaktować się z neurologiem, który pomoże postawić rozpoznanie.