Jednostki ruchowe wielofazowe o czasach trwania w granicach normy

cig dalszy w spoczynku.Jednostki ruchowe wielofazowe o czasach trwania w granicach normy.Misien prosty uda lewy:cisza elektryczna w spoczynku,jednostki ruchowe wielofazowe,o miernie podwyzszonych amplitudach.Miesien piszczelowy pzredni lewy:fascykulacje i fibrylacje w spozcynku,srednie czasy trwania jednostek ruchowych skrócone,wielofazowe.Miesien brzuchaty łydki lewy:w spoczynku liczne fibrylacje i fascykulacje.Jednostki ruchowe wielofazowe o czasach trwania w granicach normy,Epikryza:Zapis EMG

Badanie EMG pokazuje jedynie rodzaj zmian i nie stawia rozpoznania. W interpretacji wyniku najważniejszy jest wywiad, zgłaszane objawy, wynik badania przedmiotowego oraz inne dane jak np choroby towarzyszące.
Zmiany o charakterze neurogennym spotykamy w wielu chorobach. Ważne jest całość; badanie nerwów mięśni oraz wykonanego zakres badania.
Interpretacja należy do lekarza znającego Pana stan kliniczny