Drżenie rączek podczas snu u noworodka

Witam! Mój synek urodził się 6 dni temu. Ciąża niepowikłana, poród naturalny, 10 w skali Apgar , w zasadzie wsz. w normie. Zostaliśmy wypisani do domu w 2 dobie. Od wczoraj zaobserwowaliśmy z mężem, że podczas snu (dziecko ogólnie ospałe, mało płaczliwe) synkowi przez 3-5 minut drżą rączka bądź obie, czasem dołączają się też nóżki. To zdarzyło się już 3-krotnie, obserwujemy. Jutro oczywiście lecimy do lekarza: najpierw pediatra, ale chcielibyśmy to skonsultować z neurologiem. Proszę o radę

Renata GrzechociĹska

Witam.
Bez odpowiedniego badania klinicznego i badań dodatkowych trudno postawić przybliżoną diagnozę. Dlatego proszę poczekać na wizytę u lekarza.
Pozdrawiam