Duphaston po porodzie

Witam,aby moc stosowac tabletki antykoncepcyjne ginekolog zapisal mi DUPHASTON poniewaz nie mialam jeszcze okresu po porodzie.Wybralam prawie wszystkie tabletki i nastapilo krwawienie,wiec rozpoczelam zazywanie tabletek MIDIANA..Niestety zaniepokoil mnie fakt,ze krwawienie nie ustapilo tak jak miesiaczka z przed porodu tylko trwalo 2 tygodnie.Po czym zaprzestalam uzywanie tabletek i krwawienie sie zatrzymalo.Teraz mija miesiac od tego faktu a miesiaczki nie dostalam.Co siedzieje?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie, które przedłużało się najpewniej było działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej - to bardzo częsty objaw. Tak naprawdę nie powinna Pani zatem z tego powodu odstawiać antykoncepcji. Aktualny brak miesiączki jest natomiast wynikiem zmian hormonalnych związanych z przebytą ciążą. Jeśli jednak miesiączka nie pojawi się w ciągu najbliższych dni, sugeruję konsultację ginekologiczną.

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z zaburzeniami równowagi hormonalnej powstałymi po porodzie. Proszę bezwzględnie zgłosić się do ginekologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.