Czy można przerwać stosowanie antykoncepcji po 12 tabletce?

Dzień dobry. Niecałe dwa miesiace temu rozpoczelam antykoncepcje hormonalna. Pierwszy lek totalnie nietrafiony. Przy mniej wiecej 7 tabletce wystapilo krwawienie I trwalo do konca blistra. Nastepnie lekarz zmienil mi lek I drugi listek rozpoczelam z nowym preparatem. Sytuacja znowu sie powtorzyla w identyczny sposob. Jest to bardzo niekomfortowe. Za 4 dni mam wizyte u lekarza w celu zmiany na inny preparat. Czy moge przerwac antykoncepcje teraz (jestem na 12 tab) i za 4 dni wziac nowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie za bardzo . Proponuje poczekać do wizyty u ginekologa