Ryzyko ciąży po przerwaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej

31 grudnia zazylam ostatnia tabletke z blistra i wspolzylam z partnerem. zabezpieczalismy sie tez prezerwatywa, krwawienie wystapilo w 3 dniu przerwy, oraz nastepne krwawienie wystapilo 20 dnia cyklu, bo musialam przerwac branie po 17 tabletce. podczas obu krwawien bolal mnie lekko brzuch, byla normalna krew, przy czym przy drugim krwawieniu oprocz 4 dni normalnego krwawienia, wystepowal sluz jasno brazowy. czy napewno nie jestem w ciazy? nie mam mozliwosci kupienia testu ani pojscia do lekarza.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nigdy, szczególnie na podstawie tylko opisu sytuacji powiedzieć że na pewno nie jest Pani w ciąży. Jest to jednak jak wynika z opisu bardzo mało prawdopodobne. Zalecam wykonać test ciążowy bądź udać się do lekarza. Pozdrawiam