Duspatalin retard a zaparcia

Dzien dobry,ostatnio miałem silną biegunkę,lekarz przepisal mi duspatalin retard bo mam problemy gastryczne ale mniejsza z tym.Moje pytanie dotyczy tego,czy lek ten pomoże w zaparciach,ponieważ leczyłem się smectą i nie czuję potrzeby oddania stolca.Wiem że nie jest to groźne,ale proszę o odpowiedź .Dziękuje i Pozdrawiam

Witam serdecznie. Leku tego należałoby unikać gdy występują zaparcia. Lek ma działanie rozkurczające mięśniówkę gładką co z pewnością wpłynie na pogłębienie problemów z defekacją.