Bardzo częste biegunki a konieczność wykonania badań

Witam serdecznie, mój problem polega na tym, że bardzo często mam biegunki. Ok. 2 lata temu robiła gastroskopię, kolonoskopię okazało się, że mam lekkie zapalenie jelita grubego, ponoć nic groźnego, zostało wyleczone lekami (m.in. Duspatalin retard). Było dobrze, ale teraz znów się nawróciło. 3-4 razy w tyg mam biegunkę co jest bardzo uciążliwe. Dostałam duspatalin, ale ku mojemu zdziwieniu nie pomaga... Czy konieczne są badania? Wolałabym ich uniknąć. Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi zadowalającego rezultatu to konieczna będzie wizyta u lekarza prowadzącego. W razie potrzeby zostaną zlecone dodatkowe badania.