Biegunki po spożyciu kawy, alkoholu, produktów mlecznych i pikantnych

Od kilku lat borykam się z biegunkami. Następują one po spożyciu kawy, alkoholu, produktów mlecznych lub pikantnych. Możliwą przyczyną też jest stres, gdyż przeważnie nasilają sie w stresujących sytuacjach. Zazwyczaj następują rano, nawet jeśli teoretycznie nie mam się przed czym stresować. Lekarz określił tą przypadłosć jako zespół jelita pobudliwego. Stosuje od dwóch miesięcy duspatalin, loperamid i smectę jednak nie przynosi to skutku. Proszę o poradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi spodziewanego efektu to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. Być może terapia zostanie zmodyfikowana.