Duże i czerwone krostki po przestaniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w marcu tamtego roku przestalam brac tabletki antykoncepcyjne i po okolo miesiacu zaczely wychodzic mi duze czerwone chrosty na skroniach ktore sa bardzo bolesne i zamiast znikac zostawiaja po sobie blizny, a na calej twarzy mam dziwna kaszke. Dodam tez ze nigdy wczesniej jako nastolatka przed rozpoczeciem brania tabletek i w trakcie brania tabletek nie mialam nigdy zadnej skazy na twarzy nawet najmniejszej krostki. Od czego zalezne sa takie zmiany i co moge zrobic?opricz wizyty u lekarz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej pojawienie się zmian nie ma związku z odstawieniem antykoncepcji. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Lekarz po zbadaniu wdroży odpowiednie leczenie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl