Duży guz w lewej piersi - co robić?

Mam 14 lat i od 8 miesięcy wyczuwam w mojej lewej piersi dosyć dużego guza. Pierś ta jest większa od drugiej, a przy dotyku czasem boli. Miesiączkę mam od roku. Co to może być?

14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Skoro zmiana utrzymuje się przez tak długi czas powinna Pani przebadać się u lekarza ginekologa. Na podstawie badania oraz diagnostyki dodatkowej postara się ustalić pochodzenie i rodzaj guza. U nastolatek w znaczącej większości występują zmiany łagodne, często związane z okresem dorastania oraz wahaniami stężenia hormonów. Również takie wydawałoby się niegroźne guzki wymagają okresowego monitoringu.