Dwa negatywne testy ciążowe

witam. mam pytanie, czy możliwe jest że test ciążowy wykonany dwukrotnie, pierwszy 4 dnia po spodziewanej miesiączce, drugi 7 wyszedł niepoprawnie? oba były negatywne

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szanse są niewielkie, ale teoretycznie może się zdarzyć. W przypadku wątpliwości najlepiej wykonać oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi, co jednoznacznie wykluczy/potwierdzi ciążę.