Dwa polipy w wyniku badania USG dopochwowego a ustalenie sposobu leczenia

Ginekolog podczas usg dopochwowego zobaczył 2 polipy wielkości 1,4 cm i od razu kazał mi zapisać się na zabieg usunięcia polipów.Czy najpierw nie powinnam mieć zbadanego poziomu hormonów i ewentualnie najpierw spróbować kuracji hormonalnej.Dodam,ze nie stosuję antykoncepcji.Mam 42 lata.

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie sposobu leczenia jest możliwe tylko na podstawie badania. Najwidoczniej lekarz uznał iż powyższe zmiany wymagają usunięcia. Jeżeli ma Pani wątpliwości proponuję zapytać się dr o inne sposoby leczenia.