Dwie ciążę pozamaciczne

Miałam Dwie ciąże pozamaciczne, Pierwsza ciąża była po lewej stronie jajowodu i mi go usunęli, po pół roku zaszłam w ciąże i ciąża był po prawej stronie i zastosowali u mnie metodę Metotreksa i zachowałam jajowód. niedawno robiłam drożność jajowodu prawego i okazało się że jest wszystko wyporządza. Moje pytanie brzmi czy znów zajdę w ciąże pozamaciczną?? bardzo się boje że znów to samo będę przechodzić.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić czy podczas kolejnej ciąży wystąpi ciąża pozamaciczna, Z pewnością występuje zwiększone prawdopodobieństwo, ze względu na występowanie ciąży pozamacicznej w przeszłości. Przed rozpoczęciem starań o kolejną ciążę warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa celem kompleksowej diagnostyki.