Dwie tabletki antykoncepcyjne na wywołanie okresu?

Byłam u ginekologa z powodu nieregularności miesiączki, lekarka zapisała mi leki C****** i kazała wywołać okres biorąc od razu w dzień wizyty dwie tabletki tych tabletek (bez okresu) i potem co dzień po jednej. I nie wiem teraz jak ma to wszystko wyglądać. Jak brać, co z 7-dniową przerwą i kiedy zacząć nowe opakowanie? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne zwykle przyjmuje się pojedynczo. Jeżeli jednak wskazania lekarz były inne, należy się do nich zastosować. W takiej sytuacji ma Pani dwie możliwości. Pierwsza, należy skończyć opakowanie po 20 dniach i następnie zrobić 7 dniową przerwę. Opcja druga to zażycie dodatkowej tabletki z zapasowego blistra w 21 dniu cyklu. Do Pani należy wybór. Oba postępowania są słuszne.

Musi jednak Pani pamiętać, żeby dokładnie wyliczyć czas trwania przerwy. Nie może być ona dłuższa niż 7 dni.

Pozdrawiam