Dyskomfort po operacji zszycia mięśni i usunięcia przepukliny

Witam jestem 4 tyg po operacji zszycia mięśni pełnej abdominoplastyce i usunięcia przepukliny. Do LEKARZA który mnie oprowadza mam 550 km. Martwi mnie to, czy szwy w środku mogły pęknac. Jak się schylam lub przekręcić się na bok czuje w środku takie niedopisania uczucie co to może być? I kiedy mogę zacząć sprzątać juz tak normalnie(jestem pedntka?) I kiedy mogę zacząć fitness i bieganie.?

Lek. Tomasz Budlewski

koniecznejest badanie lekarskie aby moc cos więcej powiedzieć. proponuję udac sie do lekarza rodzinnego, po badaniu bedzie mozna zastosowac odpowiednie dalsze postępowanie.

Witam , nie potrafię odpowiedzieć na odległość - bez zbadania!!! Prosze zgłosić się do chirurga najbliższego miejsca Pani zamieszkania - On - po zbadaniu zaleci dalsze postępowanie!!! z.żurawski

Jeśli nie ma stwierdzonego przez chirurga prowadzącego leczenie wczesnego nawrotu przepukliny (co raczej jest mało prawdopodobne) to ból jest naturalnym ograniczeniem aktywności życiowej. Podjęcie pełnej aktywności życiowej zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej. Ból przy określonych czynnościach należy traktować jako ostrzeżenie że jest na ta czynność jeszcze za wcześnie.