Dyskomfort w przełyku po endoskopii

bardzo prosze o odpowiedz na pytanie jak dlugo po endoskopii mozna czuc dyskomfort w przelyku zwlaszcza przy wdechu lub wychyleniu glowy do tylu badz dzwignieciu czegos ciezszego i czy endoskopia bardzo podraznia przelyk czy moze spowodowac zapalenie lub nadzerki itp.

Badanie endoskopowe może pozostawić uczucie dyskomfortu, ciała obcego na kilka-kilkanaście dni. Dolegliwości też mogą zależeć od stwierdzonej choroby. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.