Dyskopatyczne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej l/4/l5

Proszę o opinie Zniesienie lordozy lędzwiowej Dyskopatyczne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej l/4/l5 -cecha zaawansowanej degene tarczy międzykręgowej z obecnością zmian przeciążeniowych płytek granicznych pod postacją drobnych nadżerek i sklerotyzacji.Na poziomie tym widoczna jest protruzja dokanałowa resztkowego materiału jądra miażdzystego tylna uogólniona z lateralizacją lewostronną - w obrębie lewego zachyłku i kanału korzeniowego, zmiana grubości do około 5 mm..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wynik badania należy ocenić w oparciu o występujące objawy oraz badanie fizykalne. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.