Dyskretna prawostronna skolioza piersiowa

Witam .Dyskretna prawostronna skolioza piersiowa. Zachowana kyfoza piersiowa . Na poziomie Th2-Th3, Th5-Th6, Th6-Th7 mała tylno-lewostronna wypuklina dyskowa nieco uciska worek oponowy. Na poziomie Th9-Th10 mała centralno-prawostronna przepuklina dyskowa uciska worek oponowy. Guzki Schmorla srodkowych i dolnych kręgów piersiowych. Piersiowy odcinek rdzenia kręgowego bez zmian. Zmiany zwyrodnieniowe kręgów piersiowych.Co Pan o tym sądzi?

Witam.
Są to standardowe powszechne zmiany zwyrodnieniowe. Skolioza prawostronna czyli wycięcie kręgosłupa w prawą stronę, prawdopodobnie wrodzone. Zachowana kifoza piersiowa, czyli fizjologiczne prawidłowe wycięcie do tyłu. Opisywane są przepukliny krążków międzykregowych pomiędzy niektórymi kręgami. Są to zmiany zwyrodnieniowe, ale mogące dawać objawy z powodu ucisku na worek oponowy, jak różnego rodzaju bóle, mrowienia, drętwienia. Guzki Schmorla to zmiany zwyrodnieniowe. Rdzeń kręgowy prawidłowy. Także nie ma wielkich nieprawidłowości poza zmianami zwyrodnieniowymi. Pozdrawiam i życzę zdrowia