Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dyskretnie pogrubiała śluzówka w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej w wyniku TK zatok

Witam, proszę o interpretacje wyniku TK zatok. Dyskretnie pogrubiała śluzówka w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej, poza tym zatoki oboczne nosa powietrzne prawidłowo. Kompleksy ujściowo-przewodowe drozne. Struktura kostna zachowana w normie. Przegroda nosa bez istotnych skrzywień. dodam że od dłuższego czasu odczuwam ucisk u nasady czoła, drętwienie, ucisk górnej szczeki i bol głowy w okolicy skroni. Zęby poleczone.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Przewlekłe zapalenie zatok

Przewlekłe zapalenie zatok to uciążliwa dolegliwość. Może utrudnić codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Badanie TK jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić laryngolog.

Nie leczy się wyniku badania a pacjenta

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy