Dysplasia mediocri gradu (CIN 2, HG-SIL) epithelii w wyniku badania histopatologicznego

Proszę o interpretację wyniku badania kolposkopowego : Obraz kolposkopowy satysfakcjonujący (T1) , zmiana typu small grade-G1. Opis makroskopowy: 9062-1 Klinowy fragment części pochwowej szyjki macicy śr. 0,5cm. Mikroskopowo: Dysplasia mediocri gradu (CIN 2, HG-SIL) epithelii paraepidermalis portionis vaginalis colli uteri. Excisio non completa - probatoria.

Lek. Tomasz Budlewski

Dysplazja stopnia średniego (CIN2, HG-SIL) nabłonek paraepidermoidalny części pochwowej szyjki macicy. Wycięcie nie kompletne. Konieczna wizyta u ginekologa w celu ustalenia odpowiedniego postępowania jak najszybciej.