Interpretacja wyników badania histopatologicznego

Witam, otrzymałam wynik badania histopatologicznego. Błagam o interpretację! - Dysplasia levi gradu (CIN1) epithelii paraepideralis portionis vaginalis colli uteri. Excisio non completa-probatoria. - Structura histologica endocervcis normalis.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik badania to dysplazja wewnątrznabłonkowa szyjki macicy małego stopnia. Zwykle zmiany tego typu nie wymagają zabiegu usunięcia szyjki macicy tylko okresowej kontroli ale metoda leczenia zależy także od danych klinicznych. Proszę zgłosić się do swojego lekarza ginekologa.