Dysplazja stawu biodrowego i dłuższa kończyna

Witam, mam 25l, jako niemowlę miałam dysplazje stawu biodrowego,pozostała mi po niej dłuższa noga o 2 - 2,5 cm, coraz bardziej doskwiera mi ból biodra kolana kręgosłupa, puchnie mi noga, staram się chodzić z 2 cm wkładką, ale to nie jest rozwiązanie problemu, każdy lekarz odsyła mnie a biodro coraz bardziej wystaje, źle mi się chodzi, szybko się męczę, nie mogę długo chodzić stać też nie, czy jest szansa na leczenie operacyjne, skrócenie tej dłuższej nogi, nie chce czekać aż będą pokrzywiona :(

Witam,
Jeżeli leczenie zachowawcze przestało wystarczać naturalna koleją rzeczy jest zaplanowanie leczenia operacyjnego. Aby podjąć decyzje co do rodzaju zabiegu ( osteotomia, endoprotezoplastyka ) musi dostarczyć specjaliście ortopedzie aktualne badanie RTG.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia