Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości i podejrzenie SM

Witam mam pytanie co oznacza pojecie :dystalny odcinek rdzenia kregowego izointensywny prawidłowej grubosci ? dodam iz od 5 lat mam podejrzenie sm czy to sie z tym wiąże w jakis sposób ?

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.

Pojęcie izointensywny jest pojęciem radiologicznym i oznacza,że " kolor" jest taki jak w innych odcinkach rdzenia.