Działanie tabletek antykoncepcyjnych a stosowanie witaminy C

Witam, Od wtorku 03.02 przyjmowałam na noc duże dawki witaminy C (1200mg) ze względu na obniżoną odporność. Niestety brałam je łącznie tabletkami antykoncepcyjnymi Daylette 24 4. W sobotę 7.02 odbyłam stosunek seksualny podczas którego nasienie dotarło do warg sromowych mniejszych, wczoraj powinno mi się pojawić krwawienie po odstawieniu, niestety prócz bolesnych piersi nie czuje zbliżającego się krwawienia. Jest to moje 3 opakowanie Daylette. Czy działanie tabletek zostało obniżone przez vit.C?

Renata GrzechociĹska

Dawka witaminy C powyżej 1000 mg może wchodzić w interakcje z tabletkami i skutkować osłabieniem ich działania.