Działanie tabletek antykoncepcyjnych po 24 h

Witam, ostatnio przeczytalam w internecie ze tabletki antykoncepcyjne maja najnizsze dzialanie po 22-24 godzinach ich brania, tzn. jak biore tabletke o 22 kazdego dnia, to od 20-22 maja najmniejsza skutecznosc, czy to prawda? to nie powinnam w tych godzinach wspolzyc? i jak tabletka wchlania sie od 2-4 godzin, to tez po wzieciu tabletki powinnam te 4 godziny odczekac, zeby byla zachowana ochrona? serdecznie dziekuje za odpowiedx

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie jest to prawda. Prawidłowo, tj. regularnie przyjmowane tabletki mają taką samą skuteczność w ciągu całej doby.