Czy tabletki Bisacodyl mogły zakłócić działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Od dluzszego czasu biore tabletki antykoncepcyjne Belara. Ostatnio przeczytalam, ze przyjmowanie innych lekow, m.in. lekow pobudzajacych ruchy jelit, moze zaklocac dzialanie tabletek Belara. Ostatnio w ciagu 2 tygodni dwa razy przyjmowalam tabletki Bisacodyl i wspolzylam w tym czasie. Czy tabletki Bisacodyl mogly zaklocic dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Wojciech Zygmunt

Teoretycznie, ze względu na to, iż bisakodyl jest lekiem przeczyszczającym istnieje szansa, że zostało upośledzone wchłanianie tabletki antykoncepcyjnej. Jednakże ryzyko takie jest niewielkie. Przyjęcie leku musiałoby zbiec się w czasie z przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej. Pozdrawiam.