Czy zastosowanie 2 tabletek antykoncepcyjnych daje zwiększoną ochronę?

Witam, Pominelam wziecie jednej tabletki antykoncepcyjnej jakies 4-5dni temu I tabletka byla pierwsza tabletka rozpoczynajaca drugi tydzien(prawdopodobnie). Tabletki bralam normalnie. W tym czasie nie odbyly sie zadne stosunki. Ale jesli w planach dzisiaj jest stosunek to powinnam wziac dzisiaj dwie tabletki, zeby byla wysoka ochrona przed niechciana ciaza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pominięta tabletka powinna była pani przyjąć najszybciej jak się zorientowała że doszło do opuszczenia dawki. Nie ma teraz pełnego zabezpieczenia sugeruję przez tydzień jeszcze dodatkowo drugie zabezpieczenie.
Pozdrawiam