Pominięta tabletka antykoncepcyjna w drugim tygodniu - co z ochroną?

Tabletki brałam dotychczas regularnie o 21-22 godzinie i nigdy jeszcze żadnej nie pominęłam. Wczoraj zdarzyło mi się to pierwszy raz. Dzisiaj sięgając po jedenastą tabletkę zorientowałam się, że pominęłam dziesiąta. Natychmiast czyli o 21:30 wzięłam dwie tabletki równocześnie. Dodam, że dzisiaj dnia jedenastego odbył się stosunek. Czy skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Z moich obliczeń wynika, że była to trzecia tabletka drugiego tygodnia, więc nie powinnam się martwić wystąpieniem ciąży? Będę wdzięczna za opinię.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pominięcie tabletki w drugim tygodniu niesie za sobą niewielkie ryzyko ciąży. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia, jeżeli pozostałe przyjmowane były regularnie oraz nie występowały biegunki, wymioty, oraz inne czynniki wpływające na skuteczność tabletek.
Wydaje się zatem, że nie ma podstaw do obaw o zajście w ciążę.
Pozdrawiam