Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziedziczenie grupy krwi w rodzinie

WITAM, mam takie zapytanie, mój tata ma grupę krwi AB RH-, mama O RH , ja natomiast mam O RH-. Moje rodzeństwo ma A RH . Czy to możliwe bym jako jedyna miała inną grupę krwi? Nadmienię również iż nie jestem podobna ani do mamy, ani do taty. Widziałam swój akt urodzenia więc adopcja jest mało prawdopodobna, ale mam wrażenie że to nie są moi biologiczni rodzice. 36 lat
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czy badania prenatalne są bezpieczne?

Niektóre kobiety boją się badań prenatalnych, uważając je za niebezpieczne. Rozwój medycyny i obecna wiedza na temat ciąży powodują spadek ilości powikłań. Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta, która jest w ciąży, szczególnie te, które są po 35 roku życia. O bezpieczeństwie, o tym kto powinien zrobić te badania oraz co można zdiagnozować dzięki nim opowiada dr Katarzyna Pietuch.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

A kiedy u Pani była oznaczana grupa krwi? Proponuję powtórzyć badanie i porozmawiać z rodzicami.

0

Pani ojcem nie może być osoba z grupą krwi AB.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy