Dziedziczenie grupy krwi w rodzinie

WITAM, mam takie zapytanie, mój tata ma grupę krwi AB RH-, mama O RH , ja natomiast mam O RH-. Moje rodzeństwo ma A RH . Czy to możliwe bym jako jedyna miała inną grupę krwi? Nadmienię również iż nie jestem podobna ani do mamy, ani do taty. Widziałam swój akt urodzenia więc adopcja jest mało prawdopodobna, ale mam wrażenie że to nie są moi biologiczni rodzice. 36 lat

Lek. Tomasz Budlewski

A kiedy u Pani była oznaczana grupa krwi? Proponuję powtórzyć badanie i porozmawiać z rodzicami.