Dziwne plamienia przed planowaną ciążą - najpierw wydzielina brązowa, potem jeszcze ciemniejsza

Mam 34 lata, od 2 miesiecy staram się o dziecko, mój cykl jest w miarę regularny, 27-29 dni. W dniu, w którym miałam mieć owulację, zrobiłam test owulacyjny - wyszedł pozytywnie. Okres się spóźniał 4 dni, myślałam, że to ciąża, mimo iż od tygodnia bolał mnie trochę brzuch i plecy i jak nigdy przed okresem pochwa była sucha. W 5. dniu brzuch zaczął boleć jak przed okresem, poleciała brązowa krew, trochę czerwonej, nastepnego dnia - ciemnobrązowa, wręcz czarna. Teraz jest 3. dzień krwawienia, wydzielina jest brązowa i prawie jej nie ma. Zazwyczaj mój okres trwa do 5 dni. Czy mogę być chora?
Proszę o jak najszybszą odpowiedź
Kasia

Witam serdecznie!
Ciemne plamienia świadczą o niewielkim krwawieniu z dróg rodnych. Tego typu plamienia mogą występować w wielu sytuacjach, m.in. infekcji, występowania mięśniaków, polipów i innych chorób. Ze względu na podjęcie prób poczęcia istnieje prawdopodobieństwo, że krwawienie spowodowane jest ciążą. Z tego też względu na początku proponowałabym wykonać test ciążowy. Jeśli wynik okaże się negatywny, radziłabym udać się do ginekologa w celu ustalenia przyczyny plamień i ewentualnego leczenia. Warto bowiem wyleczyć wszelkie ogniska zapalne i inne problemy przed zajściem w ciążę.
Pozdrawiam.