Dziwne zachowanie syna po operacji guza mózgu

Witam. Syn jest po operacji guza mózgu 4-komora. Niepokoo mnie jego zachowanie, jest bardzo uległy i zgodny we wszystkim, często się uśmiecha sam do siebie i zapytany nie zna powodu Czy takie zachowanie jest normalne po takiej operacji czy ono minie? Psycholog twierdzi ze to wina poruszania robaka mózgu i po pewnym czasie wróci do stanu sprzed zabiegu. Proszę o informacje?

Dzień dobry!

Z pewnością te pytania warto zadać lekarzom, którzy przeprowadzali operację oraz zajmują się obecnie synem. Wiedzą oni, ile czasu minęło od operacji (nie wspomina Pani w pytaniu, czy są to godziny, dni, tygodnie?), jaki był jej szczegółowy przebieg i jakie są możliwe konsekwencje. Warto skonsultować się osobiście (z obecnością również syna) z neurologiem oraz neuropsychologiem.

Pozdrawiam!

Witam, nie znam się na neuropsychologii. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że tak trudna i inwazyjna operacja (oraz wcześniejsza diagnoza) może być wydarzeniem traumatycznym, a to może rodzić różne reakcje emocjonalne, między innymi takie, jak obserwuje Pani u syna. Gdyby te objawy nie ulegały proszę ponownie skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam

Jeśli syn jest pod opieką warto zaufać lekarzom prowadzącym, którzy najlepiej znają nie tylko historie choroby, ale także lokalizacje guza, przebieg operacji itp. Dodatkowo warto pamiętać, że mózg dziecka jest bardziej plastyczny i regeneruje się szybciej niż u osób dorosłych.