Dziwny ból w płucach - co mi dolega?

Witam. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu mam dziwny ból w płucach. Jest to uczucie trudne do opisania, ale postaram się jakoś to wytłumaczyć. To jest takie uczucie, że w jednym miejscu prawych płuc zbiera się spora ilość krwi i jest takie wrażenie, że coś miałoby tam eksplodować. A potem się dzieje to samo, tylko że w niższym stopniu, przez 1-2 h. I nie mam kompletnego pojęcia, co to może być, ale dzieje się to bardzo rzadko. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
płuca nie są unerwione czuciowo i nie można odczuwać bólu wewnątrz płuc ani tym bardziej - gromadzącej się tak krwi. Jeśli masz tego typu odczucia, prawdopodobnie pochodzą one ze ścian klatki piersiowej - możesz w ten sposób interpretować pulsowanie krwi w tętnicach przechodzących wzdłuż żeber oraz delikatne skurcze mięśni międzyżebrowych.

Z pozdrowieniami