Dźwiganie ciężarów po operacji przepukliny prawostronnej

Jestem po zabiegu operacji przepukliny prawostronnej , chciałbym się dowiedzieć czy po trzech miesiącach mogę dźwigać ciężary do 20 kg zaznaczam że pracuję jako magazynier.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli w procesie gojenia rany nie występowały żadne powikłania oraz lekarz prowadzący nie stwierdził przeciwwskazań to może Pan powrócić do pracy fizycznej po 3 miesiącach od operacji. Warto jednak stopniowo zwiększać natężenie oraz obciążenie podczas pracy.