EEG u dziecka z autyzmem a wynik tego badania w przypadku padaczki

Witam. jestem mamą 8 letniego Kacpra. Moje poszukiwania trafnej diagnozy trwa już 3 lata. zmiany napadowe w eeg w okolicy skroniowo- ciemieniowo-potylicznej. MRI prawidłowe. Neurolog twierdzi że to padaczka skroniowa, lecz Kacper ma zaburzenia w rozumieniu mowy, nadmiernie interesuje się autkami. Ostatnio po raz pierwszy ułożył je w równiutkiej linii. Umiejętność płynnego czytania opanował w wieku 5 lat. czy istnieją różnice między eeg autysty a dziecka z padaczką w tym obszarze. Inteligencja 70

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest określić dokładną odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Proponuję udać się z dzieckiem najlepiej do psychiatry dziecięcego. Po badaniu będzie można więcej powiedzieć.