Wynik EEG a ataki padaczki i osłabienia

Wiadomosc dotyczaca ataku padaczki i oslabienia - Lekarz powiedzial ze wyniki EEG sa w porzadku. Oto dokładny opis - "Zapis średnio zróźnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa w okolicy ciemieniowo-potylicznej składa się z fal alfa 10Hz o ampl 20uV. W okolicach czołowych i skroniowo-centralnych rejestrują się fale beta niskonapięciowe. Na tym tle kilkukrotnie zarejestrowano grupy uogólnionych synchronicznych fal wolnych theta 7Hz o ampl 40uV"

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zaufać opinii lekarza prowadzącego, który ma możliwość odniesienia wyniku badania do obrazu klinicznego.

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.