Interpretacja wyniku EEG u 7-letniego dziecka

Witam,proszę o pomoc w interpr wyniku eeg dziecko 7l. Badanie w czuwaniu.Zapis zróżnicowany przestrzennie.Czynność podstawowa w okolicy ciemieniowo-potylicznej składa się z fal alfa8-8,5Hz o ampl do50uV. W okolicy tej obecne są również grupy fal wolnych theta6-7Hz o podobnej ampl. Rz zaznaczone. W okolicach czołowych rejestrują się fale beta niskonapięciowe.W okolicach skroniowo-centr obustronnie rejestrują się rozsiane fale alfa8-8.5Hz o ampl do30-40uV ponadto widoczne są liczne fale theta6-7Hz

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.