Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania EEG 14-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyniku badania EEG 14-letniej córki. Rozpoznanie: Obs CUN Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniu. Zapis słabo zróżnicowany przestrzennie. W większości okolic rejestruje się czynność fal alfa 9 Hz i ampl. do 90 uV o wyostrzonym rysunku. RZ obecna. W okolicach tylnoskroniowo-ciemieniowo-potylicznej rejestrują się nieliczne fale młodzieżowe. HV bez wpływu na zapis. Orzeczenie: Zapis o nieco zaburzonym rozkładzie przestrzennym fal alfa. Adnotacje: mo
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, zapis nie wskazuje na poważne odchylenia od normy jednakże ważna jest wizyta u neurologa i zestawienie wyniku badania z objawami klinicznymi. Pozdrawiam

0

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy