Efekt przeczyszczenia po 16. tabletce antykoncepcyjnej a konieczność dodatkowego zabezpieczenia

Witam wzielam dzisiaj tabletkę antykoncepyjną zawsze o 18.20 a jest 19.40 i mnie przeczysciło - to była 16 tabletka - czy wchłoneła tabletka - biore logest - dodatkowo mam sie zabezpieczac ? to bylo jednorazowe, nie mialam juz rozwolnienia , wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli biegunka była bardzo nasilona, powinna Pani przyjąć dodatkową tabletkę. Jeśli nie, nie ma powodów do obaw.