Egzema a sterydy u 10-miesięcznego synka

Witam serdecznie, mam dwa pytania dotyczac mojego synka,który tak jak ja ma problemy ze skora ,lekarze twierdza ze to egzema.Moze zaznacze ,ze na co dzin mieszkamy w Angli i szczerze powiedziawszy za kazdym razm przepisuja nam sterydy,a synek ma dopiero 10m-cy. Chcialam zapytac czy sa moze jakies inne srodki pomagajace pozbyc sie egzemy procz tych sterydow,czy tez inne sposoby radzennia sobie Ja sama walcze juz od dwoch lat i jestem zmeczona tym,ze nie szuka sie zrodla tylko leczy objawy:(

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie wypryski mogą i prawdopodobnie są objawem alergii i nadwrażliwości skórnej u dziecka. Często jest to objaw nieswoisty i bez rozpoznawalnej konkretnej przyczyny a w innych sytuacjach może występować po styczności z konkretnym alergenem czy pokarmem. Może być także objawem atopowego zapalenia skóry. Zalecam ewentualną wizytę u alergologa dziecięcego. Pozdrawiam.