Egzema dłoni i palców a styczność z substancjami chemicznymi

Witam.Od kilku miesiecy borykam egzema dłoni,a szczegolnie palców.Odwiedzilem paru dermatologów w okolicy ale jak do tej pory nie moge wyleczyc tych palców.Pracuje w Pass-Pol Sanok gdzie mam stycznosc z substancjami chemicznymi przedewszystkim z chlorkiem metylenu i alkoholem izopropylowym.Czy moga miec one wplyw na to ze nie moge wyleczyc sie całkiem z tej choroby.Jakie lekie leki mozna stosowac na ta chorobe.Prosze o pomoc!

Substancje chemiczne jak najbardziej mogą mieć wpływ na Pańską chorobę, być może tylko całkowite wyeliminowanie ich pozwoli wyleczyć się. W trakcie leczenia stosujemy okresowo maści sterydowe. Bardzo ważna jest też codzienna pielęgnacja, smarowanie rąk kremem kilkanaście razy dziennie. Pozdrawiam!

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.