Ekstrakcja ósemki z zakrzywionymi korzeniami

Dzień Dobry, Właśnie przygotowuję się do ekstrakcji (drugiej już) dolnej ósemki, która jest bardzo głęboko położona, a dodatkowo, jeden z jej korzeni jest bardzo duży oraz zakrzywiony, co oczywiście bardzo utrudnia przeprowadzenie zabiegu. Moje pytanie brzmi, co się dzieje jeżeli zabieg z jakichś przyczyn nie może zostać dokończony? Tzn. podczas zabiegu okazuje się, że ekstrakcja całego zęba nie jest możliwa? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Nie spotkałam sie z takim przypadkiem! Jeśli zabieg jest wykonywany w gabinecie chirurgii stomatologicznej lub szczękowej,to nie powinno dojść do takiej sytuacji,tj.cały ząb bez względu na kształt i położenie musi zostać usunięty!
Pozdrawiam.