Ektopia nerki w 4. tygodniu ciąży

Witam,mam ektopie lewej nerki jest ułożona w miednicy małej teraz jestem w 4 tyg. Ciazy .czy bedzie to jakis problem z donoszeniem ciazy??albo czy mogą pojawić sie jakies komplikacje??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby odpowiedzieć na Pani pytania niezbędne są wyniki badań obrazowych określające dokładne położenie nerki ektopowej. Na tej podstawie ocenić będzie można ewentualne zagrożenie dla tego narządu przez powiększającą się macicę. Dla ciąży nerka ektopowa nie powinna stanowić zagrożenia, jeśli druga nerka funkcjonuje prawidłowo.
Wskazana konsultacja nefrologiczna.