Elementy sprzętu dentystycznego w okolicy jelita grubego

Witam, parę dni temu podczas wizyty u dentysty rozpadł się dentyście sprzęt, część wpadła do mojego gardła (głowica/turbina wietrła?) dziś miałam RTG i okazało się, że na wysokości miednicy z lewej strony (jelito grube?) widać trzy metalowe części, na wysokości żołądka widać czarną rozmytą plamę, jutro wybieram sie do lekarza Rodzinnego, jednak chcę wiedzieć, czy są inne metody usuwania takich rzeczy niż kolonoskopia/gastroskopia, i czy to zagraża życiu?

Po pierwsze trzeba ustalić jakie to częśći Pani połknęła czy są na tyle ostre, że mogą zrobić krzywdę, czy wystarczy może tylko zjedzenie sporej ilości rozgniecionyck kartofli, czy też wymagac Pani może jakiejś interwencji instrumentalnej