Encefalopatia wątrobowa a leki psychotropowe

Bardzo proszę o informację ponieważ mąż dostawał w szpitalu leki: -relanium10mg -haloperidol10mg -tramal -fenactil czy od tych leków można mieć objawy jak przy encefalopatii wątrobowej 2 i 3 stopnia? Pytam się dlatego, że mąż nigdy nie brał leków psychotropowych i na uspokojenie a w szpitalu dostał. Fakt jest chory na wątrobę ale objawy maniakalne nastąpiły po wprowadzeniu tych leków w 3 lub 4 dobie. Teraz po odstawieniu tych leków jest inny i wraca do siebie.
ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam serdecznie!
Trudno mi wypowiadać się, czy właśnie te leki spowodowały zachowanie Pani męża nie mając bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Podane przez Panią leki mogą, jako działanie niepożądane wywołać bezsenność, euforię, zaburzenia świadomości, pobudzenie. Oczywiście osoby z uszkodzoną wątrobą wskutek zaburzonego metabolizmu leków są szczególnie predysponowane do występowania powyższych działań ubocznych.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty