Endometrioza i polip szyjki macicy

Witam, Miesiąc temu podczas badania ginekologicznego lekarz wykrył u mnie polipa szyjki macicy. Zaproponował jego usunięcie. Problem polega na tym, że z powodów osobistych nie mogę się udać teraz na zabieg. Czy mogę go przesunąć w czasie na początek stycznia przyszłego roku? Czy taka dwu miesięczna zwłoka nie grozi powikłaniami? Polip nie daje w tej chwili żadnych objawów, jest dla mnie wyczuwalny palcami na szyjce macicy i powiększył się od zeszłej miesiączki. Mam też stwierdzoną endometriozę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis nie wydaje się wskazywać na konieczność pilnego wykonania zabiegu. O możliwości jego przesunięcia powinna Pani porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie.