Endometrioza, wyniki badań hormonalnych a zapłodnienie in vitro

Witam, proszę o interpretację wyników, gdyż z mężem staramy się o dziecko, jak dotąd bezskutecznie :-( prawdopodobnie czeka nas in vitro. Pół roku temu laparoskopia, usunięcie torbieli. Wyniki 2dc: TSH 4,44; FSH 9,51; LH 3,0; ESTRADIOL 77,33; PRL 23,73; PROGESTERON 2,22; TESTOSTERON 0,12; Zapisałam się do endokrynologa. Wizyta dopiero za 3 m-ce. Jakie leki powinnam brać, przy staraniach o dziecko. Oprócz tego endometrioza III/IV, niepękajacy pęcherzyk i cienkie endometrium. Proszę o radę

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety trudno zinterpretować wyniki bez podania norm, które są różne w różnych laboratoriach, nie podała Pani również jednostek. Proszę poczekać na wizytę u endokrynologa. Nie przyjmować na własną rękę żadnych leków. Czasem leki przyjmowane przy endometriozie są przeciwwskazaniem do zajścia w ciąże. Tzn najpierw leczymy endometriozę, potem dopiero starania o dziecko. Ale nie wiem jakie są plany lekarza prowadzącego, nie wiem gdzie zlokalizowana jest endometrioza, jej leczenie może być różne nie tylko takie jak napisałem powyżej.
Proszę o postępowanie zgodnie z zaleceniem Pani lekarza.
pozdrawiam